Organizowanie przyjęcia urodzinowego dla przedszkolaka to ekscytujące wydarzenie! Każde urodziny naszego dziecka są wielkim przeżyciem, a to właśnie w przedszkolu Twoje dziecko zawiera pierwsze przyjaźnie. Zapisy do przedszkola w Swarzędzu prowadzone są cały rok, a nasi opiekunowie z ogromną dozą miłości i wyrozumiałości pomogą Twojemu dziecku się zaaklimatyzować. Jak zadbać o to by mały jubilat zapamiętał na długo urodziny, a jego koledzy się super bawili?

Urodziny przedszkolaka – jak zorganizować?

Ważne jest, aby zacząć planować z odpowiednim wyprzedzeniem – wybór miejsca jest bardzo ważny. Niemniej ogromną rolę w tym ma ilość gości, która będzie zapraszana na urodziny dziecka. Zacznij od wyboru, czy chcesz zorganizować zabawę w naszym przedszkolu – posiadamy salę o powierzchni 40m2, którą chętnie pomożemy urządzić. Organizując urodziny w przedszkolu, pamiętaj, że musisz pomyśleć o całej grupie. Wybierz odpowiedni temat i dekoracje, takie jak balony lub serpentyny. Warto też podpytać naszych opiekunów jak wyglądały inne wydarzenia i jak wtedy bawiło się Twoje dziecko. Wybierz zabawy i gry, które będą odwoływać się do grupy wiekowej gości. Zapewnij smakołyki, takie jak cukierki, babeczki i owoce, aby każdy mógł się nimi nacieszyć. Nie zapomnij zapewnić każdemu gościowi czapki urodzinowej. Przy odrobinie starannego planowania, organizacji i kreatywności przyjęcie urodzinowe Twojego przedszkolaka 

może być niezapomnianym wydarzeniem!

Jak przygotować malucha?

Przygotowanie przedszkolaka do urodzinowego przyjęcia powinno objąć przede wszystkim rozmowę z nim. Może się okazać, że Twoje dziecko będzie wolało spędzić ten dzień w gronie z kilkorgiem dzieci, które najbardziej lubi, na przykład na sali zabaw. Jeśli jednak będzie wolało zdać się na rodziców to w zależności od jego upodobań, można zorganizować różne zabawy i rozrywki, aby dzień był wyjątkowy. Może warto zatrudnić animatora, który przebrany za ulubioną postać z bajki zapewni mnóstwo zabawy i radości. Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz porady, lub chcesz się po prostu upewnić czy wybrane zabawy będzie można przeprowadzić u nas – zawsze możesz liczyć na opiekunki i opiekunów z Przedszkola Swarzędz! Upewnij się, że zaplanujesz odpowiednie działania – takie jak gry, prace artystyczne i poczęstunek dla wszystkich. Można również uzgodnić z przedszkolakiem motyw tortu, dekoracje sali i wizerunki superbohaterów. A kiedy przyjdzie czas na zdmuchnięcie świeczek, zrób mnóstwo zdjęć i filmów, aby uwiecznić ten moment!

Czy zapraszać wszystkich z grupy przedszkolnej?

Decyzji, kogo zaprosić na przyjęcie urodzinowe, wcale nie jest łatwo podjąć. Szczególnie gdy grupa jest z przedszkola. Najlepiej zaprosić wszystkich z grupy i znajomych kolegów – wtedy jest pewność, że nikt nie poczuje się odrzucony, jednak może być trudno zorganizować takie wydarzenie, gdy masz zbyt wielu gości. Aby upewnić się, że każdy jest uwzględniony, polecamy zaprosić tylko tych z jednej grupy przedszkolnej, co twoje dziecko, ponieważ pomoże to utrzymać koszty w sensownych ryzach. Pamiętaj też, że gdy zaproszonych będzie zbyt wiele osób, może się okazać, że nie każdy będzie się dobrze bawić.

Co zanieść do przedszkola z okazji urodzin zamiast słodyczy?

Kiedy przychodzi czas na świętowanie w dniu urodzin, ważne jest, aby także w przedszkolu się pochwalić przed innymi dziećmi! Nawet jeśli nie zamierzasz zorganizować urodzin w przedszkolu, warto do przedszkola zabrać drobny poczęstunek. Dobrze jest się wcześniej dowiedzieć, czy dzieci w grupie nie mają alergii na przykład na gluten, czy też orzechy. Warto oprócz słodyczy, pomyśleć o przyniesieniu na przykład ręcznie pieczonych ciastek. Opcje takie jak małe zabawki, materiały plastyczne też mogą być świetnym wyborem. W naszym przedszkolu nie ma zwyczaju przynoszenia jedzenia. Pamiętaj, że cokolwiek zdecydujesz się przynieść na urodziny do przedszkola, musi być uprzednio uzgodnione z naszymi opiekunami, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.