Kilka słów o Słonikach!

Nie za górami, nie za lasami, ale całkiem niedaleko, z myślą o potrzebach Dzieci powstało wyjątkowe miejsce: żłobek i przedszkole Słoniki  w jednym. Stworzyliśmy Słoniki, ponieważ zdajemy sobie sprawę jak ważny w rozwoju człowieka jest okres wczesnego dzieciństwa. Na tle innych miejsc dedykowanych najmłodszym, Przedszkole Słoniki wyróżnia gotowość do opieki nad Maluchami począwszy od ukończenia 1. aż do 6. roku życia. Dzięki niej chcemy zapewniać poczucie bezpieczeństwa, przynależności do grupy i możliwość budowania długotrwałych relacji. Wierzymy, że takie warunki pozwalają małym ludziom na optymalny rozwój emocjonalny. Naszym celem było stworzenie otoczenia, które pozwoli najmłodszym doświadczać radości, uczyć się odpowiedzialności, poznawać świat w najbardziej naturalny sposób – poprzez zabawę i doświadczanie. Zapraszamy do składania zapytań o nabór do przedszkola Swarzędz!

Co nas wyróżnia?

Miejsce

Jednym z największych atutów Słoników jest budynek, który został zaprojektowany i wybudowany specjalnie z myślą o optymalnym komforcie Maluchów. Możemy pochwalić się:

  • przestronnymi salami zabaw o powierzchni 40 m2, wyposażonymi w dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci bezpieczne zabawki,
  • estetyczną salą sportową o powierzchni 60 m2, wyposażoną w najwyższej jakości materace piankowe i klocki
  • dużym, pięknym placem zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią i innymi akcesoriami.
przedszkole Słoniki Swarzędz

Kadra

Stawiamy na wykwalifikowanych ludzi z pasją, którzy lubią swoją pracę i chcą przekazać Dzieciom wiedzę w mądry i nowoczesny sposób. W skład zespołu wchodzą: opiekunowie, nauczyciele, kucharze, rytmik, anglista, logopeda i położna oraz osoby prowadzące pozostałe zajęcia dodatkowe.

Kuchnia

W Słonikach dbamy o zróżnicowane posiłki bazujące na zdrowych, starannie dobranych produktach. Kucharze samodzielnie od początku do końca przygotowują wszystkie dania. Gwarantujemy także posiłki dla Dzieci ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi: dietą bezmleczną, bezglutenową a także wykluczającą pojedyncze alergeny. Naszym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Monitoring

Wszystkie sale dydaktyczne oraz plac zabaw zostały wyposażone w kamery z dostępem online. Rodzic w każdej chwili może sprawdzić na swoim telefonie co robi jego pociecha. Dbamy o Twój spokój i budujemy zaufanie już od pierwszych dni współpracy!

Metody pracy

Nasza placówka wspiera Rodziców w wychowaniu Dzieci oraz jest miejscem, w którym Dziecko uczy się rozumieć siebie, innych oraz otaczający świat. Wszystkie nasze działania mają za zadanie służyć rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowaniu czynności intelektualnych potrzebnych Dzieciom w codziennych sytuacjach i w dalszej edukacji, a także kształtowanie u Dzieci odporności emocjonalnej koniecznej do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach, w tym także do łagodnego znoszenia stresów i porażek.

W naszej Placówce stwarzamy warunki sprzyjające wspólnej i zgodnej zabawie oraz nauce Dzieci o zróżnicowanych możliwościach fizycznych i intelektualnych. Rozwijamy umiejętności społeczne Dzieci, które są niezbędne w poprawnych relacjach z Dziećmi i dorosłymi. Wprowadzamy Dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijamy umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, małe formy teatralne oraz sztuki plastyczne.

Najważniejszą według nas cechą dobrego Przedszkola jest jego rodzinna atmosfera i współdziałanie wszystkich osób odpowiedzialnych za rozwój konkretnego Dziecka. Wówczas bowiem w pełnym zaufaniu, akceptacji i życzliwości można poruszać w rozmowach różne trudne tematy dotyczące zarówno wychowania Dzieci jak i działalności Przedszkola. W swojej codziennej pracy staramy się wspierać Rodziców w ich trudzie wychowywania małego człowieka.

Nasza wizja to troska o dobro i rozwój Dzieci, aby każde z Nich miało prawo rozwijać się indywidualnie i wszechstronnie we własnym tempie tego procesu.