Obiekty sportowe i rekreacyjne w Swarzędzu 

Dla Dzieci w wieku przedszkolnym oprócz zawierania znajomości w przedszkolu czy żłobku równie ważne jest poznawanie świata. Poniżej znajdą Państwo propozycję na zaplanowanie czasu wolnego dla swoich Pociech, kiedy mamy wspólną wolną chwilę w weekend. Poznawanie świata to również planowanie czasu dla Dzieci przez uczestnictwo w różnych atrakcjach. Przedszkole Swarzędz zapewnia naukę przez zabawę Dzieciom od poniedziałku do piątku, natomiast wybór atrakcji w pozostałe dni tygodnia pozostawiamy rodzicom przedszkolaków.

Trasy turystyczne w Swarzędzu 

Przed miasto Swarzędz przebiega kilka tras rekreacyjnych, które można pokonać pieszo, rowerem lub samochodem. Jednym ze szlaków jest Cysterski Szlak Rowerowy , który jest jednym z pierwszych szlaków rowerowych w konwencji cysterskiej. Przebiega on przez Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka i prowadzi nas do pięknych okolic Wągrowca przez Swarzędz. Podróżując tym szlakiem możemy spodziewać się dróg asfaltowych oraz leśnych dróżek z malowniczymi widokami. Długość Cysterskiego Szlaku Rowerowego wynosi 143 km. Szlak rowerowy przebiega przez miasto Swarzędz, gdzie możemy odpocząć nad jeziorem Swarzędzkim oraz wstąpić na szybkie zakupy czy jedzenia na Swarzędzki rynek. Szlak rowerowy prowadzi nas przez liczne małe miejscowości, z którymi sąsiaduje Swarzędz. Możemy tam podziwiać między innymi: kościoły drewniane czy pałace. Końcowym odcinkiem jest Puszcza Zielonka, gdzie możemy podziwiać naturę i oddychać świeżym powietrzem. Szlak rowerowy przeznaczony jest dla dorosłych oraz podróżujących z nimi Dzieci. Na trasie znajdują się punkty, gdzie można przerwać wycieczkę i odpocząć całą rodziną.

Kolejną trasą turystyczną, która obejmuje Swarzędz jest Szlak Kościołów Drewnianych, który został otwarty w 2008 roku. Wyznaczona trasa szlaku umożliwia pieszym oraz rowerowym zwiedzającym dotarcie do aż 12 drewnianych kościołów znajdujących się na trasie szlaku. Trzy kościoły drewniane znajdują się w bliskim sąsiedztwie gminy Swarzędz, można więc zorganizować wycieczkę z dziećmi i odwiedzić najbliższe drewniane kościoły z całą rodziną.

Place zabaw w Swarzędzu

Dla najmłodszych mieszkańców Swarzędza dostępne są również place zabaw. Swarzędz oferuje ich około dwudziestu. Kilka z nich oferują niestandardowe atrakcje, takie jak przeszkody czy konstrukcje linowe, na które Dzieci mogą się wspinać. W większości place zabaw cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych a ich jakość jest zgodna z wszelkimi wymaganiami. Najczęściej na Swarzędzkich placach zabaw znajdują się zjeżdżalnie, różnego typu huśtawki, drabinki oraz drążki czy bardziej nowoczesne atrakcje w stylu ścianek wspinaczkowych czy karuzel. Place zabaw najczęściej zlokalizowane są na osiedlach, gdzie znajdują się budynki wielorodzinne oraz przy atrakcyjnych lokalizacjach w mieście jak na przykład Swarzędzkie Centrum Sportu i rekreacji. 

Basen w Swarzędzu

Pływalnia Wodny Raj znajduje się na terenie Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. W ofercie basenu znajdziemy lekcje pływania, gdzie nasze pociechy mogą zasięgnąć nauki pływania pod czujnym okiem instruktorów. Miejsce jest przystosowane do zajęć z maluchami jak i z większymi Dziećmi i dorosłymi. Jeśli szukamy idealnej atrakcji dla Dzieci, która będzie łączyła zabawę z nauką jest to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Pływalnia organizuje również półkolonie,w których mogą uczestniczyć Dzieci od 6 do 12 lat. Dzięki temu, Dzieci ze Swarzędza mogą aktywnie spędzać wolne chwile ucząc się i odpoczywając od zajęć szkolnych. Pływalnia w Swarzędzu organizuje również przyjęcia dla Dzieci. Jeśli szukacie miejsca w Swarzędzu, gdzie można zorganizować przyjęcie urodzinowe dla swoich pociech Wodny Raj w Swarzędzu to idealne miejsce. Dzieci podczas przyjęcia mają zapewnione atrakcje na basenia jak również na torze do gry w kręgle oraz w sali zabaw dla Dzieci. Nad bezpieczeństwem zawsze czuwa animator, co sprawia, że Dzieci podczas imprezy będą miały możliwość niezliczonych zabaw i atrakcji. 

Lodowisko w Swarzędzu

W każdym sezonie zimowym Dzieci mogą korzystać z lodowiska rekreacyjnego, które znajduje się w Swarzędzu od 2008 roku. Przez około 4 miesiące w roku na zadaszonym lodowisku można zgłębiać tajniki jazdy na łyżwach oraz uczestniczyć w imprezach okolicznościowych organizowanych na płycie lodowiska. Dzieci oraz dorośli mogą bawić się na imprezach takich jak bale przebierańców, impreza z okazji Mikołajek czy walentynkowe dyskoteki. Zabawa na lodowisku jest ciekawym sposobem na spędzanie aktywnie zimowych popołudni razem z dziećmi. Dzięki edukowaniu Dzieci w zakresie różnych sportów, możemy być pewni, że naszym maluchów wejdzie w krew aktywne spędzanie wolnego czasu i zainteresowanie nowymi formami sportów. 

Siłownia zewnętrzna i trampoliny w Swarzędzu

Dorośli oraz Dzieci mieszkający w Swarzędzu mają do dyspozycji również siłownię na świeżym powietrzu oraz trampoliny. W skład siłowni wchodzą urządzenia na stałe stojące w jednym miejscu, które rozwijają wszystkie partie ciała osób ćwiczących. Ćwiczenia, które możemy wykonywać na zewnętrznej siłowni mają na celu poprawę kondycji fizycznej oraz poprawę wytrzymałości. Jeśli sprzęty dostępne na siłowni będą odpowiednie dla osób dorosłych, nie będzie problemu również z atrakcjami dla Dzieci na terenie siłowni zewnętrznej. Dla Dzieci ciekawą atrakcją są również zewnętrzne trampoliny, które cieszą się ogromna popularnością. Dzięki temu, rodzice mogą w spokoju ćwiczyć na zewnętrznej siłowni, kiedy Dzieci bawią się, skaczą na trampolinach i aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu.

Swarzędz oferuje swoim mieszkańcom wiele rozwiązań do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Do dyspozycji Dzieci oraz dorosłych dostępne są również boiska typu Orlik, na których odbywają się zajęcia grupowe lokalnych klubów, które uczą Dzieci i trenują dorosłych w zakresie gry w piłkę nożną. Na Orlikach rozgrywają się również mecze ligowe oraz towarzyskie, które można oglądać oraz kibicować lokalnym drużynom sportowym.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: