Każda okazja do świętowania dla małego Dziecka jest korzystna i nie ważne czy jest to przedszkole czy dom czy inne miejsce. To właśnie wtedy Dziecku zazwyczaj pozwala się na znacznie więcej w kwestii ilości zjadanego cukru. W związku z tym pojawia się więc pytanie czy pozwalać w takie dni zjadać ten cukier czy wprowadzać w życie zdrowe nawyki żywieniowe i stosować zamienniki cukru, w postaci zdrowych wypieków. Tylko czy Dzieci będą wtedy chętne do tych zmian?

Cukierek a może coś innego?

Urodziny to ważny dzień w życiu każdego Dziecka. Jeżeli wypadnie on w tygodniu to kulturalnym zachowaniem ze strony Malucha jest przyniesienie do przedszkola czegoś w rodzaju małego poczęstunku. Najczęściej wybiera się w tym celu cukierki, a bardziej ambitnym pomysłem i pracochłonnym dla rodzica jest upieczenie czegoś słodkiego. Ale to właśnie to rozwiązanie świętowania urodzin Pociechy jest w dzisiejszej dobie najbardziej pożądane, ponieważ rodzice bardzo specpytycnie podchodzą do zjadania cukru przez ich Dzieci. Cukier w nadmiarze bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie i rozwój psychiczny Dziecka. Od cukru tworzy się próchnica, następuje większa podatność na infekcje, cukier ma niekorzystny wpływ na układ nerwowy no i przede wszystkim można się od niego uzależnić.

Jak cukierki to w co je zapakować?

Jeżeli już zdecydujemy się na cukierki dla rówieśników w przedszkolu jako mały poczęstunek to warto zadbać o ładne opakowanie zamiast zwykłego worka foliowego, jak zapakować cukierki Można zrobić go samodzielnie razem z Dzieckiem, zatem jak zapakować cukierki do przedszkola? Będzie to również świetny sposób na wspólne spędzanie czasu i rozbudzenie kreatywności u Pociechy, kształtowanie zaangażowania w daną czynność a także uczenie proekologicznego zachowania wybierając karton czy rolkę od papieru zamiast worka stworzonego z folii. Poza tym można pomyśleć aby na każdy cukierek stworzyć osobne opakowanie. Takie zachowanie sprawi, że każde Dziecko w przedszkolu poczuje się wyjątkowe.

Sposoby na kolorowe opakowanie cukierków!

Sposobów na pakowanie jest dużo. Są oczywiście te mniej pracochłonne i mniej kosztowne oraz te, nad którymi trzeba dłużej posiedzieć i trochę się wykosztować, choćby kupno osobnych woreczków papierowych albo naklejek z ulubionymi bohaterami z kreskówek. Tanim i dobrym sposobem jest wykorzystanie tego co akurat posiada się w domowych szafkach czy biurku, np. kolorowy sznurek, kolorowy blok techniczny, bibułę, kolorowy pisak czy farbki. Wspólne rysowanie na bloku, następnie wycinanie a potem malowanie czy kolorowanie wcześniej wymyślonego wzoru to naprawdę wielka frajda dla Dziecka.

Urodziny w przedszkolu to chwila wyjątkowa dla każdego Dziecka. Wszyscy rówieśnicy i Panie opiekunki śpiewają sto lat i robią laurki dla bohatera dnia. Zjada się również cukierki, które są pyszną przekąską. Jedzona raz na jakiś czas nie szkodzi, więc warto pozwolić aby nasza Pociecha w pełni cieszyła się z tego dnia i na długo zapamiętała te miłe wspomnienia.

Jeśli zainteresował Cię powyższy wpis, zobacz również naszą ofertę: