Jak dojechać do Przedszkola Słoniki w Swarzędzu?

Swarzędz jest miastem położonym na wschód od jednego z największych miast w Polsce – Poznania. Jest położone nad Jeziorem Swarzędzkim około 10 kilometrów od centrum Poznania. Nieopodal Swarzędza jest zlokalizowana nasza placówka oświatowa. Prywatny żłobek i przedszkole Słoniki jest zlokalizowane na północ od centrum Swarzędza we wsi Gruszczyn przy ulicy Swarzędzkiej 59. Dojazd do Słoników możliwy jest na kilka sposobów. Bezproblemowo można się tu dostać samochodem, ale także komunikacją miejską. Samochód jest najbardziej wygodnym rozwiązaniem, ponieważ jest najszybsze, a nasza placówka posiada duży i bezpieczny parking. Natomiast rozbudowana sieć komunikacji publicznej oferuje również połączenie autobusowe oraz kolejowe. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się około 5 min pieszo od naszego przedszkola, a chodnik pozwala na bezpieczne dotarcie do budynku żłobka i przedszkola Słoniki w Swarzędzu. Co więcej, bezpiecznie i bezproblemowo można tu przyjechać również na rowerze. Wybór zależy jednak do Państwa!

Do Swarzędza z Poznania samochodem

Najbardziej wygodnym sposobem na dotarcie do Swarzędza jest wybór samochodu. Do Swarzędza z Poznania dostaniemy się ul. Bałtycką lub ul. Warszawską. Obie te drogi zbiegają się w okolicy stacji kolejowej Poznań Antoninek. Drogą krajową nr 92 można bezproblemowo dojechać do Swarzędza z Poznania. Samochody do swojej dyspozycji mają po dwa pasy w każdym kierunku. Od strony północnej, do Swarzędza prowadzi lokalna droga z Gruszczyna, a od strony południowej lokalna droga z Zalasewa. Swarzędz jest bardzo dobrze skomunikowany i leży na trasie drogi krajowej nr 92, która jest praktycznie równoległa do autostrady A2. 

Jak dojechać do Swarzędza komunikacją miejską

Wśród wielu możliwości dojazdu do Swarzędza z Poznania  polecamy wybór komunikacji miejskiej. Do Swarzędza dojeżdżają autobusy i pociągi. Jeśli chodzi o pociągi można skorzystać z dwóch przewoźników. PKP Intercity oferuje ekspresowe połączenie ze stacji Poznań Główny w około 9-10 minut, natomiast Koleje Wielkopolskie oferują połączenie regularne, którym do Swarzędza dostaniemy się w 13-14 minut. Przy wyborze oferty Kolei Wielkopolskich, możemy skorzystać z mniejszych poznańskich stacji kolejowych i dosiąść się na trasie jazdy pociągu. Skład pociągu osobowego wyjeżdża ze stacji Poznań Główny i zatrzymuje się na stacja Poznań Garbary, Poznań Wschód i Poznań Antoninek. Kolejnym publicznym środkiem transportu są autobusy miejskie. Do Swarzędza można dostać się wybierając usługi Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Musimy jednak pamiętać, że jest to inny przewoźnik i bilety komunikacji miejskiej czy PEKA nie będą tam respektowane. Wszystkie linie autobusowe o numerach 400 (linia nocna), 401, 405, 406, 407 i 412 wyjeżdżają z dworca autobusowego Poznań Śródka, a ich stacje końcowe są rozlokowane w różnych częściach miasta Swarzędz. Istnieje również możliwość wybrania autobusu komunikacji miejskiej miasta Poznań o numerze 425, który kursuje między Franowem, a Zalasewem wjeżdżając do Swarzędza. Pociągi jak i autobusy kursują bardzo często, szczególnie w godzinach szczytu. Polecamy wybór pociągów, które pozwalają ominąć wszelkie korki drogowe. 

Słoniki – żłobek i w Swarzędzu jak dojechać samochodem

Do naszego żłobka w Swarzędzu bardzo łatwo jest dojechać samochodem. Żłobek Słoniki mieści się przy ulicy Swarzędzkiej 59 w Gruszczynie. Najszybszym rozwiązaniem będzie wybór drogi wojewódzkiej nr 194, która prowadzi z Poznania do Gniezna. W Kobylnikach należy skręcić w kierunku Swarzędza i po ok. 1 km, żłobek Słoniki będzie znajdował się po lewej stronie ulicy. Drugim wyborem może być wybranie drogi krajowej nr 92 i skręcenie w ul. Polną w kierunku Gruszczyna. Należy trzymać się głównej drogi i nasze przedszkole będzie znajdować się po prawej stronie po przejechaniu około 3,5 kilometra. Nasz żłobek i przedszkole posiada duży parking, dzięki któremu będą państwo mogli bezpiecznie przywieźć swoje Dzieci do Żłobka Słoniki. Droga z centrum Poznania zajmuje około 30 minut samochodem, lecz jest to zależne od wielkości korków drogowych. 

Słoniki – przedszkole w Swarzędzu jak dojechać komunikacją miejską

Do przedszkola w Swarzędzu można dotrzeć za pomocą swarzędzkich autobusów. Najbliższym przystankiem jest Gruszczyn/Okrężna, który zlokalizowany jest około 5 minut drogi pieszo od naszego budynku. Komunikacja miejska w Swarzędzu jest dobrze rozbudowana i obok żłobka i przedszkola Słoniki przejeżdża 5 linii autobusowych: 492, 493, 494, którymi można dojechać z centrum Swarzędza oraz 412, którą można dojechać z Poznania. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest dojazd na stację kolejową Swarzędz, a następnie wybór linii autobusowej nr 494 i dojazd do przedszkola Słoniki, który zajmuje około 12 minut. 

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: