Atrakcje w Swarzędzu 

Zadawałeś sobie kiedyś pytanie, w jaki sposób mógłbyś spędzić czas wolny z Dzieckiem w Swarzędzu? W  żłobku i przedszkolu Słoniki nie od dzisiaj wiemy, że Dziecko jest bardzo ciekawe wszystkiego, co go otacza. Wszystko zależy od nas, czy mu pokażemy jak piękny i ciekawy może być świat. My zajmujemy się najlepiej, jak tylko potrafimy twoim Dzieckiem od poniedziałku do piątku. Organizujemy mu w tym czasie różne gry czy zabawy. Jednak to od Ciebie zależy jak twoje Dziecko spędzi czas, kiedy już opuści przedszkole. Swarzędz dysponuje bardzo dużą listą atrakcji, zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Skatepark w Swarzędzu 

Jednym z ciekawszych miejsc w Swarzędzu, w które możemy zabrać Dziecko po szkole jest skatepark. Jest to idealne miejsce dla młodych, jaki i tych najmłodszych. Dziecko ma możliwość, aby pojeździć sobie na hulajnodze lub deskorolce. Większość Dzieci uwielbia aktywności fizyczne, będzie to dla nich świetną formą spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Warto spędzać z Dzieckiem jak najwięcej czasu na dworze, będzie to miało pozytywny wpływ na jego samopoczucie. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że w skateparku w jednej chwili mogą być osoby bardziej i mniej doświadczone. Oznacza to, że jedni mają lepsze umiejętności w poruszaniu się na hulajnogach czy deskorolkach. Dlatego warto mieć oko na tych najmłodszych, najmniej doświadczonych, żeby nie przeszkadzały starszym kolegom i koleżankom. Dzięki temu wszyscy będą czerpać tyle samo radości z przebywania w skateparku.

Hala sportowa w Swarzędzu 

Niedaleko wyżej wspomnianego skateparku znajduje się hala sportowa. W Swarzędzkiej hali sportowej są organizowane różnego rodzaju zajęcia dla Dzieci i nie tylko. Jednymi z ciekawszych aktywności fizycznych, na jakie możemy zapisać Dziecko jest niewątpliwie piłka nożna. Praktycznie każdy chłopiec w wieku przedszkolnym marzy, aby zostać piłkarzem. Zapisanie dziecka na zajęcia sportowe jest świetną okazją do tego, aby rozwijać jego pasje i pozwolić mu się wyszaleć. Hala sportowa w Swarzędzu oferuje treningi piłkarskie. Są one podzielone według następujących kategorii:  bramkarskie, grupowe oraz indywidualne. Każdy rodzic powinien znaleźć odpowiednie zajęcie i hobby dla swojego Dziecka. Nie są to jednak jedyne zajęcia jakie są tam organizowane. Hala sportowa w Swarzędzu ma do zaoferowania jeszcze dwie inne aktywności fizyczne. Są tam organizowane zajęcia z gimnastyki i zapasów. Na jednych, jak i drugich zajęciach Dzieci są podzielone na grupy w taki sposób, aby nie było dużej różnicy wiekowej. Dzięki takiemu podziałowi są w stanie lepiej dopasować ćwiczenia, przygotować plan treningowy. Uprawianie sportu już od najmłodszych lat pozytywnie wpływa na rozwój Dziecka. W sytuacji, w której nie jesteśmy pewni czy naszemu dziecko spodobają się aktywności fizyczne, które przygotowała hala sportowa w Swarzędzu, warto wysłać je na pierwsze zajęcia – wprowadzające. Być może zmienią zdanie i uda się w nich zaszczepić pasję do sportu.

Centrum historii i sztuki w Swarzędzu

Jeśli jednak nie udało Ci się przekonać Dziecka do aktywności fizycznej to nic straconego, w Swarzędzu jest kilka innych miejsc, które umożliwiają spędzanie wolnego czasu przez poznawanie kultury. Ciekawym miejsce, w które warto zabrać Dziecko jest centrum historii i sztuki. Powstało ono w dawnym budynku remizy strażackiej. Budynek został wcześniej przystosowany do celów muzealnych w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Swarzędza na 2017 rok. Intencją Centrum jest promowanie dziedzictwa kulturowego regionu. Jednym z podstawowych zadań jest popularyzacja wiedzy o tradycjach, jak i zabytkach gminy. Historia gminy w głównej mierze opiera się na historii rzemiosła stolarskiego. W tym miejscu są przewidziane atrakcje nie tylko dla najmłodszych, ale również ich rodziców. Atrakcje, które zostały przygotowane dla dzieci to np. wcielenie się w rolę strażaka, czy zbudowanie wirtualnego mebla. Natomiast wam drodzy Rodzice pozwoli na odbycie wirtualnego spaceru po dawnym Swarzędzu. Będziecie mogli również odszukać znajomych miejsc na specjalnej makiecie, idealna okazja aby powspominać stare dzieje. Reasumując jest to świetnie miejsce do spędzania czasu z całą rodziną, bardzo polecamy odwiedzić to miejsce.

Ośrodek kultury w Swarzędzu – świetlica

Ostatnim już miejscem na naszej dzisiejszej liście miejsc wartych odwiedzenia w Swarzędzu jest Ośrodek Kultury, czyli inaczej, mówiąc świetlica miejsca. W świetlicy działają różnorodne sekcje. Między innymi instrumentalna, piosenki, szachowa, teatralna. Dzięki różnorodność każdy, będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Oprócz tego świetlica zatrudnia animatorów kultury dla Dzieci, jak i Młodzieży. Prowadzą oni różnego rodzaju zajęcia artystyczne. Są to między innymi zajęcia teatralne oraz plastyczne. Jest to świetna inicjatywa, która pomoże nam zorganizować czas wolny dla naszych Dzieci.

Podsumowując w Swarzędzu jest mnóstwo fantastycznych miejsc, które możemy odwiedzić wspólnie z Dziećmi. W, których bawić będą się nie tylko nasze Pociechy, ale również rodzice.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: